wtorek, 27 maja 2014

Profesjonalne czyszczenie telewizora


Nowoczesne telewizory wymagają odpowiedniego sprzątania. Oczywiście na rynku jest cała masa specjalistycznych środków którymi sprawimy, że ekran będzie błyszczał jak nowy. Zobaczmy jednak jakie są domowe metody na czysty telewizor. Pewnych rzeczy robić nie można, a inne są idealnym rozwiązaniem na wyczyszczenie naszego centrum rozrywki.

Jak wyczyścić telewizor lub monitor komputera? 

Zobaczmy zatem co mamy w swoim domu. Na pewno przyda nam się woda destylowana oraz ocet w proporcji 1:1 – taka mieszanka pozwoli nam się pozbyć większych i jednocześnie tłustych zabrudzeń. Szmatkę delikatnie zwilżamy powstałym płynem i przecieramy delikatnie cały ekran. Na koniec polerujemy go suchą szmatką, najlepiej z mikrofibry. Ręczniki papierowe rysują monitor i zostawiają pyłki. Dlatego nie będzie to najlepsze rozwiązanie dla naszej matrycy.


Często sprzątając komputer sięgamy po płyn do mycia okien – zanim to zrobimy dokładnie zapoznajmy się z jego składem, który może uszkodzić urządzenie. Nie może zawierać alkoholu, acetonu oraz amoniaku – takie płyny uszkodzą ekran. Miękka szmatka jest oczywiście obowiązkowa. Nigdy nie pryskamy płynem bezpośrednio na ekran! Zawsze dozujemy płyn na ściereczkę.

Ekran lub TV możemy włączyć dopiero wtedy, kiedy będzie przetarty do sucha. W innym przypadku znów grozi to uszkodzeniem. Bardzo wiele środków zawiera nie tylko amoniak, ale również alkohole i substancje żrące. Dlatego podstawą  jest zapoznanie się z etykietą. Jak zatem widzimy, nie musimy w domu posiadać specjalistycznych środków, aby mieć czysty monitor oraz telewizor.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz