piątek, 19 kwietnia 2013

Objawy nadciśnienia tętniczego

Analizy przeprowadzone w zeszłym roku przez specjalistów są straszne! Okazuje się, iż już około dziesięć milionów Polaków jest chorych na wysokie ciśnienie. Jest to przypadłość na tyle poważna, że jest bezobjawowa, a niezauważona doprowadzi prawdodopodobnie do udaru a także zawału.

Choroba ta rozwija się raczej pomału, jest ciężka do rozpoznania i jak się twierdzi, jest wśród najpowszechniejszych dolegliwości układu krążenia. Kto może cierpieć na nadciśnienie tętnicze? Bardzo narażone są samce otyłe, prowadzące siedzący tryb egzystencji, a także palące papierosy i nadużywające alkoholu.


Diagnozą tego problemu zajmują się doktorzy hipertensjolodzy, ale pomocny może okazać także lekarz od serca. Najistotniejszy jest jednak fakt, iż gdy czujemy, że coś jest nie tak warto iść w pierwszej kolejności do zwykłego internisty, który ma umiejętności i wykształcenie aby zarówno rozpoznać chorobę jak i również przepisać leki i skierować na kolejne badania. Nadciśnienie tętnicze objawy tej dolegliwości są trudne do wykrycia. Jeśli po odwiedzinach u lekarza internisty otrzymamy następnie skierowanie do kardiologa, niemalże pewnym jest, że będziemy czekać na taką wizytę nawet kilkaset dni! W takim wypadku zostają zawsze szpitale prywatne gdzie doktor specjalista kardiolog zbada nas za około 140 złotych. Nie zwlekajmy! Prędzej wcześniej zaczniemy się leczyć, tym większa jest nadzieja na całkowite uleczenie. Podczas pierwszej wizyty lekarz powinien zrobić szereg analiz po których otrzymamy diagnozę. Diagnoza może ograniczyć się do leczenia za pomocą leków i wykonywania regularnych treningów oraz diety, jednak może się również okazać, że problem jest większy taki, że nasze wysokie ciśnienie jest oporne. W takim wypadku lekarz specjalista lub hipertensjolog zaleca często ablację tętnic nerkowych.

Doktorzy są zgodni, priorytetem jest wczesna diagnoza - pamiętajmy więc, aby regularnie dokonywać pomiaru ciśnienie, w szczególności osoby po czterdziestym roku egzystencji powinni kontrolnie robić taki pomiar często.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz