środa, 30 stycznia 2013

Dlaczego fordy, a także bmw nie są już tak trwałe?

Stare niemieckie fordy wytrzymywały dystanse rzędu kilkuset tysięcy km bez potrzeby naprawy, w skrajnych przypadkach nawet więcej! Czemu tak? Ponieważ kiedyś stawiano na bezawaryjność, na zadowolenie klienta, na niezawodność, dbano o najmniejszy szczegół. Niestety niemiecki producent poprzez produkcję bardzo bezawaryjnych pojazdów doprowadził się prawie do upadku. Projektanci fordów na swoje szczęście w porę zmienili podejście i uratowali się od katastrofy.


Czemu zupełnie zmieniono koncepcję?

Największe koncerny, w tym również niemiecki bmw stwierdziły, iż lepiej jest wytwarzać pojazdy mniej wytrzymałe, a zarabiać na serwisie w Łodzi. Powyższe rozwiązanie pod ekonomicznym względem byłoby dla nich znacznie bardziej opłacalne. Częste serwisowanie pojazdu w ASO prowadzi do ciągłego przypływu pieniędzy dla koncernów. Ktoś może powiedzieć, że on wcale nie musi naprawiać auta w autoryzowanym serwisie - serwis bmw łódź? Czy w każdym przypadku mu się uda?

Programowanie awaryjności auta i inne niespodzianki dla konsumenta!

Ostatnio konstruktorzy aut zaczęli powoływać wyszkolone jednostki, będące odpowiedzialne za programowanie awaryjności pojazdu. Polega to na tym, że wybrane elementy zazwyczaj te najdroższe mają się psuć zaraz po okresie gwarancyjnym. Najgorsze, że wybiera się te elementy, których nie potrafią naprawić zwykłe zakłady. Oryginalne, wybrane części do forda są bardzo drogie. W obiegu nie są dostępne żadne zamienniki. Żeby dokonać naprawy trzeba kupować bardzo kosztowne fabryczne części i korzystać z usług ASO. Co więcej, do dokonania naprawy trzeba mieć bardzo dobrą wiedzę a także drogą aparaturę. Wiedzę tę a także narzędzia posiadają tylko pracownicy z ASO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz