poniedziałek, 1 października 2012

Kraków - najpiękniejsze miasto w Polsce!

Często zachwycamy się pięknem miast zachodu - Paryż, Berlin, Madryt zapominając o tym, że u nas właśnie w Polsce jest jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Miastem tym jest Kraków, jego wspaniałe, wiekowe zabytki i niepowtarzalny klimat. Zwiedzać Kraków przyjeżdżają ludzie z niemal całego świata, miasto to jest magiczne, tętni życiem i niepowtarzalną atmosferą.

Ale czy jesteśmy w stanie zwiedzić Kraków samodzielnie, na własną rękę? Myślę, że nie... tym bardziej jeśli pochodzimy z zupełnie innego miejsca Polski. Dobry przewodnik (www firmy) pokaże wam takie zakątki, o których nie przeczytacie w żadnym poradniku turystycznym. Warto zainwestować parę złoty, a nawet zorganizować małą grupkę turystów, w grupie zawsze raźniej. Przewodnicy właśnie po to są aby korzystać z ich usług, oni oprowadzają bo to jest ich pasja, to jest ich sposób na życie.

Najpiękniejsze miejsca w Krakowie to raczej nie te z przewodników turystycznych. Najpiękniejsze miejsca to takie, o których wiedzą nieliczni, takie, które najpiękniej wyglądają w określonych porach dnia czy nocy. Niektórzy twierdzą, że prawdziwe piękno miasta odkrywa się właśnie w nocy. Wtedy to w grę wchodzi światło, odpowiednie oświetlenie powoduje, że te same miejsca wyglądają zupełnie inaczej. Dlaczego mówi się, że miasto tętni życiem w nocy? No bo właśnie wtedy turyści wychodzą aby podziwiać jego piękno, właśnie wtedy siadają w ulicznych ogródkach aby coś zjeść i napić się z najbliższymi, właśnie wtedy rozmawiają, śpiewają i świetnie się bawią.

Może przewodnicy Krakowscy nie oprowadzają po zmierzchu, ale można ich zapytać gdzie jest najpiękniej gdy zapadnie zmrok, gdzie warto się wybrać aby doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Oni na pewno pomogą, zależy im przecież na zadowoleniu każdego klienta po to aby polecił ich komuś innemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz