czwartek, 8 listopada 2012

Jak to jest z prawnikami?

Bycie prawnikiem to niezła posadka... ale bycie dobrym prawnikiem! Co z tego, że ktoś ukończy studia prawnicze, powiedzmy jakoś uda mu się prześlizgnąć, jeśli potem nie potrafi dobrze doradzić. Tak naprawdę studia to tylko liźnięcie tematu, jest tak nie tylko w przypadku prawo, ale też w przypadku każdego innego kierunku studiów. Dopiero później zdobywa się potrzebne doświadczenie i praktykę. Każdy kto szuka porady prawnego poszukuje doświadczonego adwokata, nikt nie chce wydawać pieniędzy na niesprawdzoną i niepewną siebie osobę.
Dobry adwokat jest na miarę złota jeśli mamy prawdziwe problemy i musimy się z nimi uporać. Ale jaki to dobry adwokat. Dobry adwokat to osoba, która ma doświadczenie życiowe, która rozwiązała już z powodzeniem kilka spraw. Jest kilku takich adwokatów np. w Łodzi - prawnik łódź. Kancelarie adwokackie prześcigają się ostatnio oferując coraz korzystniejsze ceny dla swoich klientów. Porada prawna wcale nie musi już kosztować kilkuset złotych, może znaleźć takiego adwokata, który doradzi nam chociażby przez Internet nawet za 50 zł. Dla przedsiębiorcy to tak naprawdę śmieszne pieniądze i na pewno nie zawaha się skorzystać z takiej oferty jeśli zajdzie taka potrzeba. Kancelarie adwokackie powstają jak grzyby po deszczu, w każdym mieście nawet tym mniejszym jest ich kilka. Kancelarii jest dużo, ale czy usługi przez nie świadczone są na odpowiednim poziomie? Łódź - duże miasto, każdy prawnik chce w nim zarobić, dwoi się i troi.

Wybierając dobrego prawnika warto popytać znajomych, którzy już z takich usług korzystali. Dowiemy się w ten sposób komu warto zaufać, z czyich usług skorzystać, kto skutecznie pomoże nam rozwiązać problem prawny. Tak jak jest w tytule "prawnik prawnikowi nierówny", czasem warto zapłacić kilkadziesiąt złotych więcej i skorzystać z usług prawdziwego specjalisty. To tak jak z naprawą auta, kiepski mechanik będzie szukał usterki cały dzień, a specjalista zrobi to w kilka minut... Adwokaci powinni się dobrze orientować i szybko wyszukiwać odpowiednie informacje, paragrafy tak aby klient czuł, że jest pod opieką specjalisty. Prawnicy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że od jakości ich usług zależy przyszłość ich klienta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz